HAKKIMIZDA

1987 yılında kurulan ALACALI İnşaat, Sektörün tüm disiplinlerinde projelendirme, üretim ve taahhüt şeklinde hizmet vermeyi hedefleyerek kurulmuştur. Uzman ve tecrübeli mühendis kadrosu; her türlü yapının statik ve dinamik hesaplarını başta yapı güvenliğini sağlamak şartıyla alternatif ekonomik çözümler sunar.

Türk, Avrupa, Amerika, Japon şartnamelerine ve hesap sistemlerine üst düzeyde hakim olan proje birimi, talebe yönelik en uygun mühendislik çözümlerini karşılıklı görüşmelerle optimum sonuçlara ulaştırır ve dijital ortam datalarını oluşturur.

Sunulan Mühendislik hizmetleri ile her tür mimarinin estetik detaylarına uygun, malzeme disiplinlerine, jeolojik yapıya, çevresel şartlara ve en şık cephe formlarına dahi üstün modelleme tekniklerini kullanarak hükmedebilmektedir.

Mekanik ve Elektrik tasarımlar, konforlu, sağlıklı ve sürdürülebilir yapıların vazgeçilmez birer parçasıdır. Yapısal Postür’e entegre edilebilen, ihtiyaçları karşılayabilecek kapasite tayinleri ve çözümleri tasarlanıp, teknolojik ve ekolojik sistemlerle donatılmasını sağlayacak şekilde yapılmaktadır.

Fabrikasyon üretimde; yüksek malzeme kalitesini en son teknolojik sistemlerle birleştirerek,  24 saat denetlenebilen kesintisiz çalışma kapasitesi, hatasız imalat ürünleri, makine ekipman destekli montaj ve  maksimum iş güvenliği prensipleri saha da geleneksel  inşaat tekniklerinden 3 kat daha hızlı olmamızı sağlamaktadır.

En önem verdiğimiz değer ise; deprem vb. olaylarda ihtiyaç duyduğumuz hayati alanlarımızın minimum boyutlarda hasarsızlıkla garanti altına alınmasını sağlamaktır.

Yurt içi ve yurt dışında devam eden veya tamamlanan en büyük ve en kapsamlı projelerde , 800’den fazla endüstriyel tesisin inşasında, standart yapım teknikleri ile geçilmesi mümkün olmayan açıklıkların projeye özel çözümlemelerinde, Otopark, köprü, viyadük gibi ulaşım tesislerinde, Sağlık ve turizm yapılarında, Eğlence ve Alışveriş merkezlerinde, Eğitim ve kamu binalarında, Stadyum ve spor komplekslerinde, Konut ve Sosyo- kültürel yaşam alanlarında Klasik Müteahhitlik anlayışı dışında, modern malzemeler ve teknolojik gelişmeleri yakalayan ALACALI YAPI anlayışı ve teknikleri gelişmiştir.

30 yıllık ön üretimli yapı elemanları üretim tecrübesini; ön germe, ard germe, MAB ve Grout tüplü bağlantı teknikleriyle birleştirerek; konvensiyonel ve  çelik konstrüksiyon ile karma çözüm sistemlerini Anahtar Teslim şeklinde taahhüt etmektedir.

Bu ilke ile ALACALI, bugüne kadar milyonlarca metrekarelik yüksek performanslı referansa sahiptir. Yine aynı ilke ve kalite politikası ile ülkemizin major binalarına başarıyla imza atmaya devam edecektir.

Araştırma ve geliştirmeye önem veren ALACALI, üniversitelerimizin değerli hocaları ile birlikte her geçen gün bilgi birikimini arttırmakta, deneyler ve araştırmalar yaparak elde ettiği bilgiyi ülkemizin faydası için kullanmaktadır.

 

Resim1