SQRIM JAPON SİSTEMİ

İNŞAAT YAPIM SÜRESİNİ KISALTAN JAPON TEKNOLOJİSİ SİSTEMİ  

İnşaatlarda Yüksek Hız, Kalite ve Ekonomik Verimlilik 

 İnşaat yapım süresini %50 oranında kısaltan Japon sistemi aynı zamanda ekonomik çözümler sunuyor.

Ön üretimli sistemler betonarme yapıların daha hızlı inşa edilebilmesini sağlamaktadır. 

Sahada kalıp ve iskele ihtiyacının olmaması sayesinde ekonomik verimlilik ve üretim verimliliği üst düzeyde olması sağlanıyor. 

İklim koşullarından etkilenmeden, fabrikada 24 saat kesintisiz ve hatasız üretimin her aşamasında test, laboratuvar ve kalite kontrolün yapılabilmesi de avantajları arasında yer alıyor. Modüler özelliği ile her türlü mimari projeye uygulanabilir olması da dikkat çekiyor.

Japonya’da başarıyla uygulanan bu sistem sayesinde çok katlı yüksek binalar kısa sürede inşa edilebilmektedir.

Kısa sürede inşa edilebilmesinin yanı sıra yapıların depreme dayanıklı olması sağlanıyor.

SMCC-LOGO-(3)Alacalı İnşaat olarak; Japonya inşaat sektörünün önde gelen firmalarından Sumitomo Mıtsuı İnşaat ile iş birliğine imza atılmasının ardından SQRIM Sistemini  Türkiye’de uyguluyoruz.

SQRIM sistemi Nedir?

Ön Üretimli kolon kiriş gibi ana yapı elemanlarının birleşimlerinde yerinde döküm beton gerektirmeyen ve tamamen ön üretimli olan bir yapım metodudur. Bu nedenle inşaat süresi konvensiyonel yönteme göre %50 daha azdır.

Untitled-15

SQRIM JAPON SİSTEMİNİN YARARLARI

  • Hızlı İnşaat : Tipik bir katın inşa süresi 3-4 gündür. Gerekli şartlar karşılandığında bu sürenin altına inmek bile mümkündür.
  • Yüksek Kalite : Yüksek kaliteli yapı elemanları, kalitenin titizlikle kontrol edildiği üretim tesisinde yüksek mukavemetli beton üretimi ile güvence altına alınmıştır.
  • Ekonomik Verimlilik, İnşaat Verimliliği : Yüksek dayanım gerektiren bütün kolon ve kirişler ön üretimli olarak üretilebilir. Kolon-Kiriş birleşim bölgelerinde yerinde döküm beton olmadığı için, inşaatın yapımı sırasında sahada kalıp ve iskele ihtiyacı yoktur. Bu nedenle ekonomik verimlilik ve üretim verimliliği üst düzeydedir.
Untitled-14

SQRIM İLE YAPILAN BİNA ÖRNEKLERİ

FOTO